Esilehele
 Kasutajanimi:   Parool:  
 
 uudised
Tartu M-pilet muutub ID-piletisüsteemiks
 (Lisatud 1.06.2004)
  

Alates 1. juunist uueneb Tartu piletisüsteem: lisanduvad täiendavad maksevõimalused, kaovad ära SMS-piletid ja muutub piletite ostmise kord. Kõik senise süsteemi alusel ostetud piletid kehtivad oma kehtivusaja lõpuni.

Uuenenud süsteemis saab mobiiltelefonilt Tartu ühistranspordi piletit ostes kuulata ostmise juhised, enne ostu sooritamist tuleb valikut kinnitada (vajutada klaviatuuril sümbolit *) ning kasutajat teavitatakse piletiostu õnnestumisest või ebaõnnestumisest. Täiendavat lühisõnumit pileti ostmise õnnestumise kohta ei saadeta, kuna selle järgi pole enam otsest vajadust.

"Kinnitustoiminguga suureneb ostu turvalisus, samuti vähendab see piletiostul eksimise võimalusi," ütles Sertifitseerimiskeskuse valdkonnajuht Märt Randoja. "Oluline on ka piletiostjale antav tagasiside, mis võimaldab enne ostu sooritamist veel kord kontrollida, kas ostetakse ikka soovitud pilet ja pole kuskil näpuviga tehtud."
Ostes pileti mobiiltelefoni vahendusel, saab inimene enne pileti kehtivusaja lõppu automaatselt meeldetuletussõnumi pileti peatse lõppemise kohta. Internetipanga vahendusel saab vastavalt ostja valikule osta nii meeldetuletusega kui meeldetuletuseta pileteid, meeldetuletussõnumiga pileti ostmisel lisandub pileti hinnale meeldetuletussõnumi tasu 3 krooni. Täiendava võimalusena on lisandunud pilet.ee keskkonna vahendusel tasuta meeldetuletuse tellimine eesti.ee e-posti aadressile.

Kokkuvõttes muutub Tartu elektrooniline piletisüsteem sarnaseks Tallinna piletisüsteemiga. Inimestele, kes kasutavad nii Tallinna kui ka Tartu elektroonilist piletisüsteemi, muutub süsteemi kasutamine selgemaks, kuna mõlemas linnas toimub pileti ostmine ühtemoodi, erinevad on vaid pileti koodid.

Alates 1. juunist kaob Tartus käibelt SMS-pilet. Randoja sõnul tingis SMS-piletitest loobumise ebapiisav turvalisus ja aeglane kontrollitavus. Alates 1. juunist saab tunnipiletit osta Eesti Vabariigi isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel ning elektrooniliste piletite kontrollimine toimub ID-kaardi vahendusel.

Positiivne uudis internetipankade kasutajatele on kindlasti see, et alates 1. juunist saavad lisaks hanza.net-i kasutajatele Interneti kaudu piletit osta ka Ühispanga, Nordea panga, Sampo panga ja Krediidipanga kliendid.

Muutub ka internetipangas sõlmitava maksekorralduse vorm: kui seni tuli pileti ostmiseks Hansapangas sõlmida püsikorraldusleping, siis nüüd asendub see otsekorralduslepinguga. Olemasolevatel klientidel palutakse püsikorralduslepingud lõpetada ja sõlmida otsekorralduslepingud.

Lisaks kõikide mobiilioperaatorite klientidele saavad Tartu ühistranspordi ID-piletit osta ka Elioni kliendid. Lauatelefonilt pileti ostmise täpse juhendi leiab alates 1. juunist pilet.ee keskkonnast või Elioni koduleheküljelt.

Ostetud piletite kehtivust on võimalik kontrollida Internetist pilet.ee vahendusel sarnaselt Tallinna ühistranspordi piletitega. Ühtlasi hakkab pilet.ee kajastama Tartu elektroonilist piletisüsteemi puudutavat teavet.

Tartu ID-piletite hinnad ja koodid:

Pileti tüüp Hind Pileti kood
Tunnipilet 12.- 100
1 päeva kaart 30.- 101
10 päeva kaart  100.- 110
10 päeva sooduskaart* 40.- 140
30 päeva kaart 190.- 130
30 päeva sooduskaart** 60.- 160
30 päeva sooduskaart*** 90.- 190
90 päeva kaart**** 450.- 150
 
* Kehtib õpilaspileti, üliõpilaspileti või pensionitunnistuse esitamisel.
** Kehtib õpilaspileti või pensionitunnistuse (II-grupi invaliid) esitamisel.
*** Kehtib üliõpilaspileti või pensionitunnistuse esitamisel
**** 90 päeva kaarti on võimalik osta vaid Interneti-pankade vahendusel

ID-pileti hinnale lisanduv teenustasu vastavalt ostukanalile:

  • otsekorraldusega 0 kr (tasuta)
  • Internetipangast ostes vastavalt panga hinnakirjale
  • mobiiltelefoniga ostes 3 krooni (sisaldab meeldetuletussõnumi hinda)
  • lauatelefonilt ostes 2 kr

Internetist SMS-meeldetuletussõnumiga pileti ostmisel lisandub pileti hinnale meeldetuletussõnumi teenustasu 3 krooni.

Täiendava võimalusena on lisandunud pileti kehtivuse lõppemisel meeldetuletuse tellimine eesti.ee e-posti aadressile.  Meeldetuletuse tellimine e-posti aadressile on võimalik pilet.ee keskkonna vahendusel. Meeldetuletus e-posti aadressile on tasuta.

allikas: pilet.eeKommentaare: 2165
  
Viimati lisatud mudelid:

Nokia N900
Nokia E52
Nokia E52

Viimati kommenteeritud:

Siemens CX65
Nokia 6822
Motorola RAZR2 V9


7527 registreerunut
2387 telefoni baasis
 
 
kasutustingimused

Kontaktid
Reklaam