Esilehele
 Kasutajanimi:   Parool:  
 
 uudised
EMT pakub alates 1 juulist kaksiknumbriteenust.
 (Lisatud 21.05.2004)
  

Alates 1. juulist 2004 tuleb EMT turule uue teenusega kaksiknumber, mis võimaldab ühe SIM-kaardiga kasutada kahte mobiiltelefoninumbrit - firmanumbrit ja eranumbrit. Mõlemat numbrit maksustatakse eraldi ning mõlemale numbriomanikule esitatakse eraldi arve.

“Kaksiknumber on mugav ja soodne lahendus eraisikule, kes kasutab igapäevasteks töö- ja erakõnede tegemiseks ja lühisõnumite saatmiseks kahte mobiiltelefoni ja kahte telefoninumbrit ning sooviks edaspidi hakkama saada ühe telefoniga,” ütles EMT turundusdirektor Piret Mürk. “Samuti lahendab Kaksiknumber nende inimeste probleemi, kes sooviks kasutada m-kaubanduse teenuseid, mida tööandja pole võimaldanud, või kes ei soovi, et  tema erakõned oleksid nähtavad firma kõnede eristusel.”

Firmale on Kaksiknumber vajalik siis, kui on vaja eristada töötajate töö- ja erakõnesid: töökõnede eest läheb Kaksiknumbri puhul arve firmale ja erakõnede eest töötajale.

“See annab ka võimaluse suurendada firmale vajalike mobiiltelefonide arvu, kui seni pole töötajale antud firma nimel olevat mobiiltelefoninumbrit sellepärast, et raske on eristada töö- ja erakõnesid ning kulud võivad väljuda kontrolli alt,” märkis Mürk. “Kaksiknumbrit kasutades ei pea tööandja maksma töötajate erakõnede eest.”
Teenus töötab läbi firma- ja eranumbri valikute ja kasutaja peab ise otsustama, kas tema poolt tehtavad kõned on töö- või erakõned. Vastavalt sellele tuleb valida firmanumber või eranumber. Valik kehtib kuni järgmise valiku käsuni. Numbrivalikut saab teostada teenuskoodide abil (valides firmanumbri aktiveerimiseks *201# ja eranumbri aktiveerimiseks *202#, *200# näitab aga kliendile, milline numbritest on hetkel aktiveeritud), WAP-s, Infomenüüs ja SIMsalabimi menüüs.

“Oluline on see, et inimene ei pea valikut tegema iga kõne eel,” rõhutas Mürk. “Ning mis eriti oluline: lühinumbriga firmakõne tegemiseks või SMS-i saatmiseks ei ole firmanumbri aktiveerimine vajalik, sest kui kasutaja helistab eranumbrilt oma kolleegile firmasisese lühinumbri vahendusel (firmasisene kõne), siis vahetatakse selleks kõneks või SMS-iks eranumber automaatselt firmanumbriks ning helistamisel näidatakse firma lühinumbrit ning maksustatakse ka firma­numbrit.”

Kui Kaksiknumbri teenuse kasutaja välja helistab või SMS-i saadab, näeb vastuvõtja pool seda numbrit, milline number oli helistaja poolt valitud.

Kaksiknumbri kuutasu erakliendile on 10 krooni, kõneminut EMT võrgus 1.95, Elioni võrku helistamine 2.30 ja teistesse püsi- ja mobiilivõrkudesse helistamine 2.50. Ühe lühisõnumi hind on 2.30.

Kaksiknumbri teenust on võimalik tellida kõikides EMT esindustes. Teenust saavad tellida kõik erakliendid, kuid teenuse tellimise eelduseks on kehtiv firma nimel olev EMT liitumisleping. Teenusega liitumisel jääb kasutajale üks SIM-kaart, mis oli algselt seotud vaid firmanumbriga. Eranumbriks võib saada ka juba varem eraisiku nimel olnud mobiiltelefoninumber.

1.juunist kuni 1. juulini kestab teenuse testperiood. Teenuse esimene piloottestija on Politseiamet.

Allikas: EMTKommentaare: 0
  
Viimati lisatud mudelid:

Nokia N900
Nokia E52
Nokia E52

Viimati kommenteeritud:

Siemens CX65
Nokia 6822
Motorola RAZR2 V9


7527 registreerunut
2387 telefoni baasis
 
 
kasutustingimused

Kontaktid
Reklaam