Esilehele
 Kasutajanimi:   Parool:  
 
 uudised
Stalin kiusab mobiiltelefonide lühisõnumeid
 (Lisatud 28.08.2006)
  

Šveitsi ajalehed on hämmeldunud Nokia mobiiltelefonides tekstisõnumite kiiremaks saatmiseks mõeldud sõnaraamatu sõnavaliku üle, kirjutab ajaleht Taloussanomat.

Kui toksida mobiiltelefoni prantsuse keelne sõna sublime ehk suursugune või üllas, pakub see kiiresti vastu sõna Staline ehk prantsuskeelne kirjapilt Stalinist. 

Genfis ilmuva suuretiraažilise ajalehe Le Matin Blue toimetaja hinnangul on tegemist veidra asjaga ja seda «eriti Nokia jaoks, mille kodumaal Soomel olid kaua rohkem kui jäigad suhted  naaberriigi Nõukogude Liiduga».      

Ka Sony-Ericsson annab samu variante T9-sõnaraamatu kasutajatele. Mobiiltelefonist leiab hõlpsasti sõnad Pravda, Lenin, Marx, Molotov, gulag, Siber ja URSS, kuid mitte Stalini vihavaenlast Trotskit. Küll aga on olemas sõna glasnost.    

Ajaleht Le Matin Bleu palus Nokia Šveitsi pressiesindajal Barbara Furchtegottil põhjendada sellist nõukogude-teemalist sõnavalikut.

Furchtegotti sõnul on T9-sõnaraamatu töötanud välja firma Tegic, mis on valinud need  erinevate tekstide enimkasutatavate sõnade hulgast.    

Genfis ilmuv ajaleht tahaks väga teada, milliseid tekste Tegic on valiku tegemiseks läbi töötanud.  

Le Matin Bleu on heatasemeline ajaleht, mida jagatakse inimestele tasuta. Oma artiklite ja Soome ajalugu puudutavate teadmistega ületab ta mitmete teiste kvaliteetlehtede taseme, kirjutab Taloussanomat.      

Mõni teine ajaleht oleks tõenäoliselt kirjutanud, et loomulikult peab Nõukogude Liitu kuulunud Soome lisama nõukogude-teemalised sõnad Nokia mobiiltelefonidesse.

allikas: PM onlineKommentaare: 1387
  
Viimati lisatud mudelid:

Nokia N900
Nokia E52
Nokia E52

Viimati kommenteeritud:

Sewon SG-2000
Siemens CX65
Nokia 6822


7527 registreerunut
2387 telefoni baasis
 
 
kasutustingimused

Kontaktid
Reklaam