Esilehele
 Kasutajanimi:   Parool:  
 
 uudised
Radiolinja: numbriliikuvusega vahetab operaatorit 200 000 klienti
 (Lisatud 20.12.2004)
  

Radiolinja tellitud uuringu kohaselt kavatseb 1. jaanuarist 2005 jõustuva numbriliikuvuse tulemusena operaatorit vahetada ca 200 000 klienti. Radiolinja hinnangul kaasneb numbriliikuvusega tugev hinnakonkurents ning eristuvad selgelt kvaliteetoperaatorid ja säästuoperaatorid.

„Põhjamaade kogemusele toetudes võib arvata, et operaatorit vahetab kuni 25% senistest klientidest,” selgitas Radiolinja Eesti ASi juhatuse esimees Sami Seppänen. „Osad kliendid proovivad teisi operaatorid ja tulevad vana juurde teenuste valiku ja teeninduse olemasolu tõttu tagasi. Peamine säästuoperaatorite sihtrühm on kuni 30-aastased inimesed. Säästuoperaatorite ja –operaatorbrändide turuosaks mobiilsideturust võib 2005. aasta lõpuks prognoosida 10-15%.”

Sami Seppänen ütles, et Radiolinja üks eesmärk on numbriliikuvusest võita turuosa juurde just äriklientide osas. „Paljud ärikliendid on olnud seni oma vana operaatori  vangid, kuna aastatega sissetöötatud ärikontaktide kaotamise oht, mis numbrivahetusega kaasneks, ei ole seni alati üles kaalunud soodsamat hinda, mida Radiolinja on pakkunud,” rääkis Sami Seppänen. „Näiteks Soomes on TeliaSonera kaotanud 1,5 aastaga 600 000 klienti. Radiolinja on soodsaim kvaliteetoperaator Eestis, mis annab meile väga head võimalused uute klientide võitmiseks.”

„Uuel aastal jaguneb Eesti mobiilsideturg selgelt kaheks: kvaliteetoperaatorid ja säästuoperaatorid,” märkis Radiolinja Eesti ASi juhatuse liige Andrus Hiiepuu. „Hetkel on Eestis lisaks Radiolinjale kvaliteetoperaatorite sektoris EMT, säästuoperaatorid ja operaatorbrändid on Zorro ja Diil. Senise tegevuse põhjal  võime ka hinnaliidri positsiooni rõhutavat Tele2-e pidada säästuoperaatoriks. Kvaliteetoperaatorit eristab säästuoperaatorist peamiselt lisateenuste maht, aga ka teeninduse kvaliteet ja mugavus. Säästuoperaator pakub peamiselt kõne ja SMSi edastamist, mis on soodne. Lisateenused tuleb enamasti juurde osta, kui selline võimalus üldse on, ja nende teenuste hind on kallis.”

Andrus Hiiepuu sõnade kohaselt peavad kõik operaatorid arvestama tuleval aastal pideva hinnasurvega, sest virtuaaloperaatorite osakaal turul võib Põhjamaade kogemuse põhjal kasvada paarikümneni. „Soodsat hinda peavad edaspidi pakkuma kõik turuosalised,” lausus Andrus Hiiepuu. „Samas hakkavad kvaliteetoperaatorid enam konkureerima teenustega, säästuoperaatorid peamiselt hinnaga. Võib öelda, et mobiilsidesektoris on sündinud kaks erinevale sihtrühmale suunatud  tooteperekonda.”

Andrus Hiiepuu ütles, et edaspidi saab eristada veel võrguga ja võrguta operaatoreid ning jae- ja hulgimüüjaid. „Radiolinja oli esimene mobiilsidevõrku omav operaator, kelle võrgus hakkas tegutsema Eesti esimene virtuaaloperaator Bravocom,” lisas Andrus Hiiepuu. „Samuti olime esimene, kes alustas teenuste hulgimüügiga.”

Radiolinja Eesti AS on kvaliteetmobiilsideoperaator, kelle teenuseid kasutab 215 300 klienti ning võrgu levialas elab 98% Eesti elanikkonnast. Ettevõtte üheksa kuu käive oli 859 miljonit krooni ning ärikasum 153 miljonit krooni. Ettevõte kuulub Elisa Oy kontserni koosseisu. Radiolinja Eesti ja globaalne mobiilsideoperaator Vodafone on sõlminud laiaulatusliku koostöölepingu, mille kohaselt Radiolinja ja Vodafone pakuvad ühisteenuseid 36 erinevas riigis.

allikas: rle.ee

 Kommentaare: 5
  
Viimati lisatud mudelid:

Nokia N900
Nokia E52
Nokia E52

Viimati kommenteeritud:

Sewon SG-2000
Siemens CX65
Nokia 6822


7527 registreerunut
2387 telefoni baasis
 
 
kasutustingimused

Kontaktid
Reklaam