Esilehele
 Kasutajanimi:   Parool:  
 
 uudised
Bravocomi hinnangul toimub mobiilsideturul konkurentsi mängimine
 (Lisatud 13.12.2004)
  

Täna alustab mobiilside teenusoperaator Bravocom reklaamkampaaniat, mis juhib tähelepanu ebaausatele võtetele mobiilsidesektoris.

«Kuigi räägitakse mobiiliteenuste hindade langemisest ja konkurentsist, on tegelikud teenuste hinnatasemed jätkuvalt väga kõrged, sest hind on peidetud nii, et tavalisel kasutajal on seda raske mõista,” lausub Bravocomi juhatuse esimees Peep Põldsamm.

Tema sõnul näitavad peidetud hindu nii mobiilifirmade poolt kehtestatud kõrged kuumaksud kui ka erinevad trahvid, mis kaasnevad teenustest loobumisega.

«Teame juhtumeid, kus teenusest loobumine toob endaga kaasa näiteks 500-kroonise trahvi, meie hinnangul on see nii vaba konkurentsi kui ka tarbija usalduse vastu suunatud tegevus,» lausus ta.

Põldsammi sõnul muudavad trahvid ja skeemid oluliselt mobiiliteenuste tegelikku hinnataset. «Hinnasõda mobiilsideturul pole tegelikkuses alanud,» märkis ta.

«Kui soodsana reklaamitud minutihinnale lisada mitmed erimaksud ja peenikeses kirjas olevad tasud ning soodushinna rakendumiseks kehtivad eritingimused, ei ole hind langenud pooltki nii palju kui suures kirjas tänavatulpadel väidetakse.»

Seega on Põldsammi sõnul langus kõnehindades esialgu eelkõige näiline, tegemist on osava hinnaesitlusega.

Eriliselt ebaõiglased on tema hinnangul kampaaniate lisatingimused, mis mitme tuhande krooniseid soodustusi ootavale tarbijale seavad piiranguid, mis muudavad pakkumise peaaegu mõttetuks.

Bravocom leiab, et turgu aitaks korrastada ning tarbijasõbralikumaks muuta operaatoritevaheline kokkulepe teenusepakkumise ning kommunikatsiooni läbipaistvates ning ausates standardites.

allikas: postimees.eeKommentaare: 3078
  
Viimati lisatud mudelid:

Nokia N900
Nokia E52
Nokia E52

Viimati kommenteeritud:

Sewon SG-2000
Siemens CX65
Nokia 6822


7527 registreerunut
2387 telefoni baasis
 
 
kasutustingimused

Kontaktid
Reklaam